Aktuálne

Perla Perpetua Voberová

Informácie o jednotlivých podujatiach

Podujatia sú väčšinou pravidelné, pokiaľ kvôli sviatkom a dovolenke nie je dané inak

Film Duet

RTVS 2 Familia

Čas vysielania

13.10.2023 o 20.10 a 15.10.2023 o 10.55

Perla Perpetua je v podstate obyčajná žena, ktorá stretla Tomáša keď spievala v jednej katedrále a on, ako ju videl, sa do nej zamiloval. Sobáš mali v roku 2013. Doma od rána spolu spievajú, občas aj po kostoloch, robia spoločný duet a spolu s okolitou komunitou nacvičujú aj amatérske divadelné predstavenia. Perla má z prvého vzťahu už dospelú dcéru Luciu, ktorá sa pred rokom vydala. Okrem nej má krstniatko Janku, ktorá je na vozíčku pretože má rázštep chrbtice. Pri krste jej sama povedala, že po anglicky sa povie krstná mama ako Božia mama. Tak preto sa snaží brať si to k srdcu a dávať jej viacmenej to umelecké z nej. Realizovali pre ňu aj príbeh "O dievčatku s boľavými nôžkami", bol to pre nich veľmi silný zážitok, keď videli, ako hlboko to prežívala. Teraz pripravujú rozprávku o Slávikovi modráčikovi, ktorý svojím spevom obmäkčí aj jej chorobu a ona začne chodiť. Chcú ju tým motivovať, aby začala cvičiť na špeciálnom postroji, ktorý bude vyrobený pre ňu na mieru. Predstavenia hrajú aj skúšajú u nich na dome s deťmi a rodičmi, v spolupráci so Slobodnou školou pod Orechom v Šali. Takto tu vzniká spoločná komunita, ktorá im všetkým prináša zmysluplné spoločné chvíle, dobrý pocit a veľa radosti. Perla je veľmi urozprávaná a veselá, nebojí sa prejavovať svoje emócie a myslí si, že každý kto prichádza na tento svet, tak si prináša nejakú úlohu, ktorú má splniť. Tá úloha môže byť rôzna, má to byť to, čo človek pociťuje vo svojom srdci ako svoje poslanie a k nemu je povolaný. Žiaľ dnešná doba podľa nej toto v ľuďoch nehľadá a aj samotné školstvo sa nepýta na čo konkrétne máš talent, na čo máš schopnosti, aby si mohol splniť tú úlohu, s ktorou si sem prišiel. Toto je taká jej cesta, myslí si, že je tu preto, aby prostredníctvom umenia a spevu spájala ľudí, lepšie spoznávala samu seba a pomáhala tak druhým.

Eurytmické vystúpenie

Hudba je príbeh - J.S.Bach

Informácie na 0915 605 147 Elena Schmutzová

Aktuálny ateliér

Trojkráľová hra

Na základe predchádzajúcich veľmi úspešných projektov "Rozprávke o krásnej Labuti"  a "Slávikovi modráčikovi" Vás pozývame do Domu u Bielej ruže nacvičovať a realizovať s nami v priebehu celého  roka 2024 veselú a inšpiratívnu "Trojkráľovú hru"

Informácie na 0944324899 Perla Voberová

Ateliér krásneho umenia s neznámym pohybovým umením eurytmiou a spevom spojené s ďalšími umeleckými aktivitami, prechádzkami v krásnej prírode v našej "Aleji, ktorá spája" a rozhovormi. K dispozícii osobitný priestor - sála bývalej školy jednotriedky na lazoch - dnes s názvom "Dom u Bielej ruže". Ateliér realizujeme počas víkendových dní. Zážitkom je vznik rozprávkového alebo iného príbehu vychádzajúceho častokrát z jednotnej témy a zo schopností a príp. nápadov samotných účastníkov. Záverom je spoločná umelecká slávnosť v podobe hranej, spievanej, recitovanej a umeleckým pohybom stvárnenej hry, často sa odohrávajúca v prírode a využívajúca okolitú scenériu.